Tom Cruise – herec

Tom Cruise je světoznámý americký filmový herec. Určitě ho zná i vaše babička. Tom Cruise pochází z rozvedeného manželství, jeho otec se k němu v dětství nechoval zrovna nejlépe, i přesto to Tom Cruise dotáhl docela daleko.

Tom Cruise pochází z rozvedeného manželství, jeho otec se k němu v dětství nechoval zrovna nejlépe
Tom Cruise pochází z rozvedeného manželství, jeho otec se k němu v dětství nechoval zrovna nejlépe

V dětství si vštípil myšlenku, že pílí se dostane sám tam, kam chce, i přes svou dyslexii a postavení školního outsidera. Třeba i do Hollywoodu. I přes honosné jméno Thomas Cruise Mapother IV, narodil se jako syn chudého elektrikáře, jehož manželka i s dětmi opustila. To bylo Tomovi dvanáct a rodina, která se často stěhovala, dál blahobytem neoplývala. Naopak, často nebylo ani na vánoční dárky. Jediný syn se tak musel naučit tvrdě pracovat.

Tom Cruise – herec, kterého znáte z mnoha filmů
Tom Cruise – herec, kterého znáte z mnoha filmů

Tom Cruise podobně jako Belmondo hraje sám ve scénách, které by jiní přenechali raději kaskadérům. První manželkou Toma Cruise byla herečka Mimi Rogers. Mimi Rogers seznámila Toma se Scientologii, díky které se zbavil dislexie.

Tom Cruise se narodil 3. července 1962 v Syracuse v New Yorku. Zájem o herectví rozvíjel už na střední škole a stal se slávým díky účinkování ve filmu Riskatní podnik / Risky Business a Top Gun. Později získal Cruise ocenění za svou práci v hitovém filmu Jerry Maguire a Mission: Impossible franchise. O Tomovi Cruise také hojně psaly bulvární média.