Společnost RegioJet skončila loni poprvé za celý rok v zisku

Český soukromý železniční dopravce RegioJet vydělal loni téměř 41 milionů Kč a poprvé od roku 2011, kdy na podzim začal s provozem, skončil v zisku. Vyplývá to z konečných auditovaných hospodářských výsledků za rok 2015, o kterých dnes informoval mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Po Slovensku začal jezdit RegioJet
Po Slovensku začal jezdit RegioJet

Jak uvedl server novinky.cz, zisk firmy RegioJet za loňský rok dosáhl celkem 40,9 milionu Kč (1,51 milionu eur) při tržbách 718,5 milionu Kč. V případě tržeb jde o růst o 37%. Pro srovnání, v roce 2014 dopravce ze skupiny Student Agency podnikatele Radima Jančury předělal 42 milionů Kč.

„Zisk se podařilo dosáhnout díky snižování nákladů na jedno sedadlo. Vlaky jezdí obsazeno v průměru z 80%, loni se počet cestujících zvýšil o čtvrtinu a díky zajištění nových vagonů jezdí některé soupravy až s 13 vagony,“ uvedl Jančura.

RegioJet přepravil loni na svých trasách v ČR a na mezinárodních spojích na Slovensko celkem 3,01 milionu cestujících. Ve srovnání s rokem 2014 to znamená růst o 620.000, tedy o 26%.

RegioJet již zahájil prodej jízdenek na novou trasu Bratislava - Žilina - Košice
RegioJet již zahájil prodej jízdenek na novou trasu Bratislava – Žilina – Košice

Za tento rok předpokládá RegioJet ziskové hospodaření v podobné výši jako v roce 2015 s tím, že v případě tržeb a počtu cestujících očekává růst o čtvrtinu. „Celkový růst počtu cestujících očekáváme v tomto roce ve výši přibližně 25%,“ uvedl Jančura. Jak dodal, na jedné straně je to díky rozšíření služeb na trase Praha – Košice, kde jsou aktuálně největším dopravcem, a na druhé díky nové lince vedoucí do Starého Města, Přerova a na Zlínsko.