Slunce, jaro a bolest hlavy

Ruští vědci vymysleli, jak ochránit před negativním následkům magnetických bouří ty, kdo má problémy se srdcem. Zjistili, že se dá používat melatonin, který nazývají jako hormon snu. První klinické zkoušky dopadly dobře a metodu už patentovali.

Slunce, jaro a bolest hlavy
Slunce, jaro a bolest hlavy

Ale erupce na Slunci je přirozený přírodní proces a během své evoluce se zdravý člověk k nim adaptoval. Nebezpečnost magnetických bouří se často zveličuje, míní ředitel Centra předpovědí kosmického počasí Ústavu zemního magnetismu ionosféry puškové Sergej Gajda:

-Každý z nás prožil minimálně tisíc magnetických bouří. A v letech 2000-2003 byly nejsilnější magnetické bouře. 30. října 2003 byla tak velká magnetická bouře, která způsobila polární záření v Moskvě. Je to výjimečný atmosférický jev. Ale všichni to vydržely.

Podle Sergeje Gajdaša magnetické bouře je dobře vyskúmaný vědou proces. Slunce pozorně sledují celé seskupení družic. Předběžnou předpověď posílají všem zainteresovaným službám. Tuto jaře se očekává zvýšení magnetické aktivity, říká Sergej Gajda:

-Můžeme říci, že v březnu budou bouřky. Ještě můžeme říci, že po třech spokojených letech ve sluneční aktivnosti se nyní pozoruje oživení v tomto procesu.

Ale Slunce nemůžeme podcenit. Kvůli slunečnímu větru opustilo stovky družic oběžnou dráhu a ztratilo řízení. Erupce na Slunci provokují velký únik sluneční plazmy, která útočí na magnetickou sféru Zemi. A to může zapříčinit problémy ve fungování digitálních systémů spojů a navigace a objektů energetiky. Během magnetických bouří lékaři radí neunavovat se, vyhnout se stresem, spát minimálně 8 hodin a užívat určené lékařem léky. A hlavně je nepít alkoholické nápoje. Vždyť jak je známo, během magnetických bouří se v organismu mění některé biochemické procesy. A alkohol otravuje organismus a jen zvyšuje nemocnost. Je známo například, že během magnetických bouří se počet infarktů zvyšuje dvojnásobně.

Zdroj: ruvr.ru