Rozhlas a televize Slovenska bude radit voličům

Historicky poprvé Rozhlas a televize Slovenska přinese před komunálními volbami více než 70 diskusí. Ze všech regionů Slovenska přinese i nejrozsáhlejší zpravodajství v rozhlase i v televizi.

Rozhlas a televize Slovenska věnuje významnou pozornost další důležité události roku 2014 – komunálním volbám. Téma blízká každému občanovi bude tento podzim rezonovat v televizním i rozhlasovém vysílání Rozhlas a televize Slovenska. Kromě diskusí se samotnými kandidáty na starostů okresních a krajských měst, které bude Rozhlas a televize Slovenska vysílat živě, připravuje i informační servis pro diváky a posluchače v podobě Rád voličům, které měly pozitivní ohlasy při zařazení do vysílání rozhlasu před prezidentskými volbami, zda volbami do Evropského parlamentu. „Média veřejné služby budou veřejnost podrobně informovat o kandidátech o jejich programech, voliči totiž 15. listopadu rozhodnou o svém nejbližším okolí, svých zástupcích v městech a obcích, kde žijí. Právě proto přineseme historicky nejvíce diskusí dosud (více než 70) ze tří studií Rozhlas a televize Slovenska v Košicích, Bratislavě a Banské Bystrici. Chceme se zaměřit i na servis pro občany voličů, „řekl Lukáš Diko, ředitel Sekce zpravodajství, sportu a publicistiky Rozhlas a televize Slovenska.

Vysílání ke komunálním volbám odstartuje již nejbližší neděli, a to 19. 10. 2014 o 17.15 mimořádném vydání relace Klub komunální politiky- Komunální volby 2014 živě na Radiu Regina Banská Bystrica. Ve studiích v Banské Bystrici, Bratislavě a Košicích přivítáme kandidátů na starostů okresních měst. Osvědčená synergie rozhlasového a televizního vysílání opět odstartuje 31. 10. 2014 moderování diskusemi s kandidáty na starostů krajských měst pod vedením Martina Strižinca současně ve vysílání Rádia Regina a Dvojky o 21.00.