RegioJet přidá vozy ve vlacích z Prahy do Košic

Nejdelší vlaky společnosti RegioJet jezdící mezi Prahou a Košicemi budou mít třináct vozů, nejkratší soupravy se prodlouží ze šesti na sedm vozů. Společnost tyto změny zavede od platnosti nového jízdního řádu 13. prosince tohoto roku.

Jednotka Bombardier Talent společnosti RegioJet v Bratislavě
Jednotka Bombardier Talent společnosti RegioJet v Bratislavě

Soukromý dopravce RegioJet, a.s. prodlí mezinárodní vlaky z Prahy přes Ostravu a Žilinu do Košic a zpět, přičemž nejdéle budou noční spoje s třinácti vagony. Nejkratší vlakové soupravy se prodlouží ze šesti na sedm vozů. Společnost o tom informovala tento týden s tím, že tyto změny zavede od platnosti nového jízdního řádu 13. prosince tohoto roku.

 

Ve vlacích budou lůžkové a lehátkové vozy

RegioJet plánuje během prosince zařadit do provozu nočních vlaků mezi Prahou a Košicemi lůžkové a lehátkové vozy. Na nejdelší vlaky nasadí nejmodernější lokomotivu Siemens Vectron. Zároveň prodlouží spojení na Slovensko do Banské Bystrice a Martina a začne provozovat vlak z Prahy do Přerova a Zlínského kraje. „Posílení provozu spojů na trase Praha – Košice a zpět nijak nesouvisí s budoucností provozu vlaků na trase Bratislava – Košice a zpět,“ uvedl mluvčí RegioJet Aleš Ondrůj.

RegioJet v pondělí oznámil, že provoz svých dálkových vlaků mezi Bratislavou a Košicemi skončí v prvním čtvrtletí příštího roku. Zdůvodnil to nečinností ministra dopravy Jána Počiatka, který podle přepravce neudělal nic pro to, aby zabránil státní Železniční společnosti Slovensko v poškozování RegioJetu nekalou soutěží a podnákladovými cenami. Ministerstvo dopravy a státní přepravce tato tvrzení rázně odmítli.

RegioJet ztratil naději na férové ​​podnikání na Slovensku

RegioJet uvedl, že ztratil naději na férové ​​podnikání na Slovensku. Od zavedení nového jízdního řádu 13. prosince budou mezi Bratislavou a Košicemi jezdit pouze tři páry žlutých vlaků, přepravce zruší noční spoj a již nezavede další plánované denní spoje.

RegioJet přepravil za devět měsíců tohoto roku v České republice a na Slovensku celkem téměř 5 milionů cestujících. Žluté vlaky společnosti využilo 4,61 milionu a autobusy 330 tisíc lidí. Vlaky z Prahy do Košic, resp. Martina a zpět za tři čtvrtě roku převezli 2,19 milionu cestujících, regionální vlaky na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno 1,75 milionu a vlaky mezi Bratislavou a Košicemi 667 tisíc lidí. Zmíněných 330 tisíc pasažérů využilo autobusovou linku Banská Bystrica – Nitra – Bratislava.