Pozor na dětské úrazy

Slovenská pojišťovna eviduje zvýšený počet nahlášených dětských úrazů v podzimních měsících, po návratu dětí do školních lavic.

dětské úrazy
dětské úrazy

Více úrazů přes školní rok

První měsíce školy v počtu nahlášených dětských úrazů dominují. Minulý rok bylo nahlášeno téměř 1 000 dětských úrazů v říjnu, což převýšilo i letní měsíce. Ty jsou v počtu zranění na druhém místě. Zajímavostí je, že nejméně úrazů se stane v zimních měsících leden a únor.
Bez ohledu na roční období, Allianz – SP eviduje nejvíce zranění u dětí během rekreační činnosti. Na hřišti či turistice se totiž stane až 40 procent z celkového počtu těchto pojistných událostí. Úrazy, které se stanou ve škole, představují 16 procent a přibližně 8 procent dětských úrazů se stane při přecházení přes silnici či při jízdě na kole.
Nejčastěji dětské úrazy

Nejběžnější úrazy u dětí jsou zlomeniny, vyražení zubů, úrazy hlavy a popáleniny. Nejlépe pojistná plnění však pojišťovna vyplácí při zraněních, které se hojí s komplikacemi nebo končí trvalými následky.
Počet úrazů má stoupající tendenci s narůstajícím věkem dítěte, 10leté děti se tedy zraní častěji než 3-leté. Starší děti už na rodičovské rady příliš nedají, jsou často bez dozoru a více sportují.
Podle statistik se častěji zraní chlapci než dívky, které jsou opatrnější a méně riskují.