Poznejte, zda vám je nevěrný ?!

Poznejte, zda vám je nevěrný ?!
nevěra rozchod
Nevěra je dnes bohužel pořádně rozšířeným jevem a byla důvodem rozpadu nejednoho vztahu. Někdy máme pocit, že nám se to přece stát nemůže a přece. Nevěrní bývají muži i ženy. My se však nyní zaměříme na to, co dělat v případě, že máte podezření na nevěru svého manžela či partnera.

Proč bývají nevěrní?
Proč vlastně bývají muži nevěrní? Odpovědí může být nepočítaně, protože každý muž má své vlastní důvody. Někteří to udělají proto, že se ve vztahu se svou manželkou nebo partnerkou už nudí a hledají malé rozptýlení. Jiní mají doma pocit nedostatečného ocenění, cítí se „nevážený“ a nepotřební (například pokud se žena příliš upne na dítě a muže odstrčí na vedlejší kolej) a potřebují mít pocit důležitosti a výjimečnosti.

No a někteří muži doma jen nemají dostatek sexu, tak ho hledají jinde.
Důvodů může být ještě miliony, o tom by věděli vyprávět nejlépe muži samotní. Nicméně výsledek je téměř vždy stejný – podvedená a vnitřně zraněná žena, krize vztahu nebo manželství a nejednou i jeho rozpad, a v mnoha případech i trpící děti.

signály
Pokud s někým žijete několik let ve společné domácnosti, znáte ho dostatečně dobře na to, abyste dokázali zachytit podivné projevy chování. Signály, že váš partner má poměr s jinou ženou, mohou být různé. Mnoho žen se však shoduje na tom, že muž se tehdy zpráva jaksi tajemně a roztržitě zároveň. Pokud si mobil bere s sebou i na toaletu a do sprchy, přičemž to předtím nikdy nedělal, také je to možným náznakem, že něco skrývá. Partnerovy častěji služební cesty i víkendech a stále více času tráveného mimo domu by vás také měli varovat. Stejně i jeho zvýšený zájem o svůj vzhled. V neposlední řadě je obvykle „příznakem“ nevěry partnera i nezájem nebo snížený zájem o sex s vámi. Může se vymlouvat na leccos – má hodně práce, kopec starostí v zaměstnání, trápí ho jakási divná únava, je v pořádném stresu a podobně. Výmluvy bývají různé. Každá žena však v určitém bodě dokáže vycítit, že s jejím partnerem se něco děje.

Co dělat, když máte podezření?
nevěra
Pokud máte „jen“ podezření a nemáte důkaz o partnerově nevěře, můžete udělat v podstatě dvě věci. Jednou z nich je čekat, zda nějaký důkaz získáte nebo se ho rovnou zeptat. Pokud se váš partner divně správa a vám vrtá v hlavě, jestli vám náhodou není nevěrný, je asi lepší vybrat si druhou možnost, jak čekat na důkazy o jeho nekalé činnosti. Je však možné a často se stává,

že partner bude zatloukat do němoty. A možná vám podá skutečně pádné vysvětlení, které objasní jeho podivné chování a vy se konečně přestanete Umar myšlenkami na to, jak vás váš drahý podvádí s jinou. Vy znáte svého partnera nejlépe. Víte, zda má ve zvyku lhát nebo je to člověk upřímný. V případě, že vás už nejeden jednou oklamal, je zřejmé, že mu asi nebudete jen tak snadno věřit. Tehdy může pomoci, pokud budete opatrnější a budete si ho více všímat. Pokud vám lže, časem pravda vyplave na povrch, protože věčně se nevěra tajit nedá.

Když se přizná nebo to zjistíte
Zatímco máte jen podezření, je stále ještě naděje, že všechno je úplně jinak a váš manžel nebo partner vám nevěrný není. Co však v případě, že jeho nevěra je už potvrzena? To je pak trochu jiná káva. Hodně závisí na tom, jak to vnímáte vy. Milujete ho přesto? Jste s ním v podstatě šťastná a s vaším vztahem spokojená? Chcete s ním zůstat a zkusit to znovu, i když vás podvedl? Byla to jeho první nevěra nebo se to již dříve někdy stalo? A také hodně záleží na tom, jak to vnímá váš partner. Pokud to lituje a bere jako svůj velký přešlap, který už nechce zopakovat, pokud vidíte, že to myslí upřímně a záleží mu na vašem vztahu a jeho udržení, pak mu můžete dát šanci. Překonat nevěrou napjatý vztah není jednoduché, je to asi jedna z nejtěžších věcí. Protože odpustit je jedna věc, ale zapomenout je mnohem obtížnější. Pokud mu jednou odpustíte a rozhodnete se jít dál spolu, pak si musíte dávat pozor, abyste mu jeho nevěru nikdy nezmínily a nevytahovaly ani během hádek. Je to těžké, protože tuto věc budete mít zřejmě stále někde v pozadí své mysli. Ale věřte, že je mnoho vztahů, kde se nevěra vyskytla a přesto vztah vydržel. Někdy se vyplatí dát novou šanci a začít znovu, jindy je nevěra jen jakousi tečkou za již tak nefunkčním a neuspokojivým vztahům. Mnohé ženy totiž až nevěra partnera pohne k tomu, aby se rozvedli a viděli, že jejich vztah i tak neměl delší dobu význam. To však musíte rozhodnout jen vy sama.