Noční bouře opět způsobila velké škody

Letošní léto převládají deště nad slunečními paprsky. Bouřky přinášejí problémy již od května a vichřice i dnes v noci opět způsobila vysoké škody na majetku.

velké škody
velké škody

Noční bouře vytopila sklepy a zabila hospodářská zvířata

Za uplynulou noc vznikly škody následkem vichřice, povodně, záplav a následkem pádů předmětů. „Klienti nám dnes nahlásili už desítky pojistných událostí s výškou škody více než 20 tisíc eur. Největší nárůst hlášení však ještě očekáváme, „říká Jozef Hrdý, ředitel odboru likvidace v Allianz – Slovenské pojišťovně.
Hlášení z dnešní noci stále přibývají. Silný vítr povalil strom před domem, zničil plot is betonovým základem. Kořeny stromu zvedli chodník a způsobily škodu iv zahradě. Dalším klientům zaplavilo suterén domu av přízemí měli 30 centimetrů vody, hasiči zasahovali v noci i nad ránem. Déšť opět Vytopil zejména dvory a sklepní prostory. Vichřice se dotkla i podnikatelů, na dvou kravínech vítr strhl střechu. O život přišli i tři ovce, na které spadla střešní krytina.

Škody ve výši milion eur

Přesto, že nejsme ani v polovině měsíce, klienti už nahlásili 1 200 pojistných událostí způsobených živly. Nejčastěji jde o škody na majetku a na vozidlech, příčinami jsou vichřice, povodně, krupobití, záplava, pád stromu či stožáru, úder blesku a atmosférické srážky. Největší srpnové škody byly v Bratislavě, Nitře av Trnavě. „Celková výše škod způsobených živly je v tomto měsíci již téměř milion eur,“ dodává Jozef Hrdý.

Rychlá likvidace

Allianz – SP řeší nahlášené pojistné události tak, aby mohla co nejrychleji odškodnit nároky klientů. Hned při nahlášení škody pojišťovna rozhodne o dalších potřebných krocích k jejímu likvidaci. Při nákladnějších poškozeních přistupuje k poskytnutí zálohy pojistného plnění, jejímž účelem je částečné finanční krytí pro klienta již během průběhu odstraňování a opravy škody.
Při vzniku škodné události mohou klienti Allianz – SP nahlásit pojistnou událost ihned, a to buď telefonicky nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Je dobré mít i vlastní fotodokumentaci.