Michele Henderson – zpěvačka z Karibiku

Michele Henderson – zpěvačka z Karibiku

 

Michele Henderson spoluzaložila hudební skupinu „Impact!“ Ve věku 15 let, v této hudební skupině působila jako vedoucí zpěvačka a flétnistka.

Michele Henderson zpěvačka z Karibiku
Michele Henderson zpěvačka z Karibiku

Hudební skupina vydala jedno album v roce 1997. Během této doby, Michele také vystupovala v jedné z nejznámějších kapel v Dominice, kterou byla WCK. Hrála klíčovou roli při nahrávání tří alb připomínajících Světový kreolský hudební festival, který se konal v Dominice. Michele dorostla do výtečnosti jako písničkářka a začala hledat nové výzvy. Hráč na basovou kytaru Roland Delsol Jr ze skupiny „Impact!“, kterého Michele později vzala, produkoval pro Michele její první sólové album s názvem Já, Michele Henderson.

Michele Henderson – Delsol – umělkyně a zpěvačka z Karibiku
Michele Henderson – Delsol – umělkyně a zpěvačka z Karibiku

Album obdrželo vřelé recenze a Michele přineslo první mezinárodní živá vystoupení. Vystupovala na jazzového festivalu v Grenada Spice po boku Nestora Torrese a na třetím světovém jazzovém festivalu v St. Lucia. Od té doby přicházela Michele pozvání z celého regionu dokonce i z Evropy aby účinkovala na živých vystoupeních na různých festivalech.

 

Michele pokračovala v nahrávání alb a videi, která získala popularitu na francouzských ostrovech Guadeloupe a Martinik a dostala se na první místo ve Francouzské hitparádě. Při svých vystoupeních sdílí Michele pódium s širokou škálou umělců jako je Taylor Dayne, Chick Corea a Doug E. Fresh. Po tolika mezinárodních zkušenostech se stala zkušeným umělcem, jehož živá vystoupení opouští publikum ohromené z jejího talentu. Michele také úspěšně píše písně a melodie pro zpěváky a hudebníky z nichž někteří se zúčastnili a vyhrály místní talentové soutěže.