Franz Rampelmann

Franz Rampelmann je synem herečky Hannelore Alberdingové a režisérky Adolph Rampelmann. Vyrůstal v Schliersee a navštěvoval gymnázium Tegernsee. V roce 1972 absolvoval školu Christian von Bomhard v Uffenheimu. V té době předvedl své umělecké schopnosti jako houslista v příslušném školním orchestru i v orchestru „Westenhofener Barockmusikfreunde“ od Sixtus Lampl s veřejnými vystoupeními v benediktinských klášterech v Horním Bavorsku.

Rampelmann se ve svých šestnácti letech podílel na svých domácích i tanečních večerech v Schlierseer Bauerntheater a na mnoha výkonech po celém Německu. Je členem „Volkstrachtenverein Schliersee eV Stamm 1888″. Po promoci absolvoval Rampelmann půlroční stáž v experimentální stanici Osterseeon ( Bavorský státní institut pro zemědělství ). Studoval pěstování semen i chov prasat a lesní hospodářství. Od roku 1973 do roku 1975 pokračoval ve studiu na postgraduálním zemědělském inženýrovi na Technické univerzitě v Mnichově ve Freisingu . Paralelně s tím absolvoval v roce 1973 šestiměsíční učňovské studiumBayerischer Rundfunk k programu a hlasateli. Ve třech rozhlasových programech Bayerischer Rundfunk pracoval od roku 1973 do roku 1977. Od roku 1974 do roku 1977 pracoval v Abendschau a 3. programu Bavorské televize jako hlasatel.

V roce 1975 začal Rampelmann vyučovat jako herec s Petrem Rieckmannem v Mnichově. V letech 1976/77 studoval na dramatické škole Zerboni v Mnichově. Kromě toho získal soukromé lekce od Romualda Peknyho . V roce 1977 získal první divadelní angažmá v Divadle Osnabrück jako herec a asistent režiséra . V roce 1978 se přestěhoval do Bonnského divadla . Jeho specialitou byla role postavy . V roce 1979, Rampelmann dokončil kurs v Lee Strasberg divadle a filmovém institutu v Hollywoodu. V roce 1980 začal pracovat pro televizi a zapůjčil četné inscenace ARD jako rozhlasový reproduktorjeho hlas. V roce 1993 byl znám v roli Olafa Klinga v seriálu Lindenstraße , který hrál do roku 2008.

V roce 1981 podnikl Rampelmann čtyřměsíční turné po Německu, Rakousku a Švýcarsku s dramatem Soudce Zalamea z Calderon de la Barca a po mnoho let vystupoval v mnoha malých divadlech v Mnichově, zejména v Divadle K Wolfganga Anratha. Host roli hrál v roce 1983 v Ulmu divadle v titulní roli opery Arlecchino of Ferruccio Busoni . Kromě toho učil dramatický design na herecké škole Zerboni a byl v Bavorsku Film pro koučování ve 12-ti dílném televizním seriálu Naši sousedé, Baltasodpovědný. Rampelmann podpořil několik volebních kampaní jako nečlen strany Alliance 90 / The Greens . Je známým členem scientologie . Po seznámení se s tímto členstvím se strana od něj distancovala.  Kromě jeho práci jako herec Rampelmann od roku 2017 jako trenér pro rétoriku a fonetiky pracuje. Rampelmann žije v Kolíně nad Rýnem .