Dopravní zpravodajství Zelená vlna už iv mobilech

RTVS představuje novou bezplatnou aplikaci Zelená vlna, která přináší profesionální dopravní zpravodajství RTVS v mobilních zařízeních. S aplikací mohou uživatelé sledovat aktuální dění na cestách prostřednictvím kamer, tak poslechnout si poslední znění dopravního zpravodajství Zelená vlna.

S novou aplikací Zelená vlna, kterou RTVS vyvinula ve spolupráci se spol. Slovanet, jsou uživatelé o dopravní situaci na slovenský silnicích informováni vždy tehdy, když to nejvíce potřebují. Sledovat mohou aktuálně nahlášené nehody, kolony, policejní hlídky či překážky. Zelená vlna také přináší pohled na cesty prostřednictvím dopravních kamer a možnost zobrazit dopravní události přímo na mapě. Dopravní kamery jsou v první verzi dostupné ze tří Slovenská měst – Bratislava, Banská Bystrica a Košice.

„Aplikace Zelená vlna RTVS obsahuje řadu užitečných funkcí, uživatelé si v ní například mohou okamžitě přehrát vždy aktuální dopravní zpravodajství Zelená vlna, která v rozhlasovém éteru zaznělo. Nejdůležitější součástí Zelené vlny jsou právě naši posluchači – Zelení andělé. Právě oni budou přidáváním událostí prostřednictvím mobilní aplikace pomáhat ve zdokonalování a aktualizaci dopravního zpravodajství RTVS, „řekl ke spuštění aplikace programový ředitel Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník.

„Budeme rádi, pokud se do tohoto projektu přidají další partneři a poskytnou své kamery i z jiných lokalit Slovenska. Aplikace má velký potenciál a její informační hodnota se takto stává nevyčerpatelná, „říká Jan Michlík ze Slovanetu.

Uživatelské prostředí je jednoduché a intuitivní, mezi funkcemi se přepíná pouhým tažením prstu po obrazovce. Při hlášení dopravních událostí stačí zvolit směr a přidat i fotografii. K dispozici je ale i telefonní kontakt, pomocí kterého jedním kliknutím řidič zavolá na dopravní zpravodajství Zelené vlny RTVS. Zobrazování dopravních informací je možné v aplikaci selektovat podle zvolených kategorií, přiřadit k nim možná i zvukové notifikace, které upozorní na nové nehody, tvořící se kolony, překážky nebo policejní hlídky.

Aplikaci Zelená je k dispozici ke stažení zcela zdarma v obchodech Google Play a App Store. Verze pro Windows Phone se připravuje v prvním čtvrtletí 2015.