Chrám Kinkaku-ji (Zlatý pavilon)

Kjóto musí nabídnout mnoho skvělých chrámů a svatyně a také další krásná místa, kde si můžete vychutnat staré Japonsko. Obraz chrámu, bohatě zdobený zlatým listem, se krásně odráží ve vodě Kyokochi, zrcadlového rybníka.

Chrám Kinkaku-ji
Chrám Kinkaku-ji

Je to možná nejrozšířenější obraz Kjóta. Při pohledu odráží v přilehlém „zrcadlovém rybníku“ s malými ostrůvky skály a borovice, Kinkaku-ji Temple, „Zlatý pavilon“, je dech beroucí, musíte vidět.

Prvním účelem budovy bylo sloužit jako sídlo rezidentní šógun Ashikaga Yoshimitsu (1358-1409). Budova zdobená zlatým listem byla krátce po jeho smrti přeměněna na zenový chrám. V události, která byla později smyšlená autorem Yukio Mishima, 21-rok-starý mnich spálil Kinkaku-ji chrám dolů v roce 1950. Chrám byl přestavěn v roce 1955 a nadále fungovat jako sklad posvátných památek.

Kjóto v Japonsku
Kjóto v Japonsku

Zahrada chrámu je také malebným potěšením a obsahuje ve svém areálu okouzlující čajovnu.

Kinkakuji na severozápadní části Kjóta a snadno se k němu dostanete autobusem Kyoto City Bus nebo linkou metra Karasuma z Kjótského nádraží. Zlatý pavilon je zenový chrám, který je zcela pokryt zlatým listem obklopen malou zahradou. Obvykle chrám byl vila shogun Ashikaga Yoshimitsu, ale když zemřel, stal se zenovým chrámem. Chrám byl velmi často vypálen během války a požárem. Současný chrám byl přestavěn v roce 1955.

Obklopen velkým jezerem, Kyokochi, Kinkakuji ukazuje svou krásu nejlepší na slunečných dnech, kdy se slunce odráží ve zlatých stěnách chrámu. Zahrada kolem jezera je plná krásných borovic, které dokonale zapadají do atmosféry. K dispozici je také malý čajovna, kde si můžete vychutnat šálek zeleného čaje a některé japonské cukrovinky.