Biologická regenerace? Co je to?

Biologická regenerace? Co je to?
Tato slova jsou spojena především s konkurenčními sporty a procedurami, které fotbalisté, sprinteři a cyklisté podstoupí, aby dosáhli výšek svých dovedností a maximalizovali potenciál svého těla. Po určitou dobu však není wellness vyhrazen pro profesionály – to je stále více oblíbená část života běžných lidí, kteří provozují sport . Dokonce i fandové běžící, jezdící na kole nebo cvičení v tělocvičně procházejí wellness procedurami – není známo, že regenerace je základem a její nedostatek může zničit účinky i toho nejlepšího tréninku!

Biologická regenerace? Co je to?
Biologická regenerace? Co je to?

Biologická regenerace také slouží – a někdy především – k ozdobě těla a zlepšení pohody. Masáž nebo vodoléčba mají blahodárný účinek nejen na tělo, ale také na ducha. Zajímavé je, že wellness – mluvíme o léčbě pro potěšení a ne vyplývající z povinností sportovce – nepoužívají pouze ženy, ačkoli takový názor je běžný. Zatímco dámy ve skutečnosti používají hubnutí nebo anticelulitidovou masáž , muži jsou stejně dychtiví vykoupat se ve slaném nálevu nebo podstoupit vodoléčbu – například jít na masáž vodními paprsky.

Biologická regenerace? Co je to?
Biologická regenerace? Co je to?

Zajímavým příkladem wellness léčby, která si v posledních letech získává na popularitě, je kryogenní komora – malá místnost, do které vstupujeme po dobu 1-3 minut. Proč tak krátký? Při teplotách -120 stupňů Celsia by bylo obtížné vydržet déle! Terapie chladem má však dobrý vliv na naše tělo – zejména na klouby. To je skvělá zpráva pro každého, kdo trpí revmatismem a prochází rehabilitací po ortopedických úrazech. Navíc velmi nízká teplota snižuje pocit bolesti a také zpevňuje pokožku a omlazuje ji!