Aplikace Zelená vlna bude pomáhat i během svatebního víkendu

Zelená vlna během nadcházejícího svátečního víkendu posílí své aktivity, k bezpečnosti silničního provozu přispěje i mobilní aplikace zelená vlna, kterou si k dnešnímu dni stáhlo až 23 tisíc uživatelů.

Aplikace Zelená vlna
Aplikace Zelená vlna

Podle aktuálních dat si mobilní aplikaci Zelená vlna v období od 17. října do 30. října stáhlo téměř 23 tisíc uživatelů (Android 14 533, iOS 8210), za stejné období 950 přispěvatelů prostřednictvím aplikace nahlásilo 1 300 událostí. Součástí aplikace je aktualizovaný zvukový soubor s rozhlasovým dopravním zpravodajstvím, v prostředí aplikace si ho uživatelé denně přehrají až 5-tisíckrát.
„Velmi nás těší, že se nám i prostřednictvím aplikace Zelená vlna daří pokračovat v nastoupeném trendu posilování přítomnosti RTVS v digitálním prostoru. Díky aplikaci mají posluchači a motoristé možnost pomáhat při tvorbě kvalitnějšího a dostupnějšího dopravního zpravodajství a 23 tisíc stažení během necelých dvou týdnů svědčí o tom, že aplikace Zelená vlna byla správnou volbou, „uvedla ředitelka Sekce marketingu a komunikace RTVS Daša Matušíková.
Před Svátkem všech svatých, který je jednou z nejsilnějších dopravních špiček směrem ze západního Slovenska na střed a východ země, bude dopravní zpravodajství Zelená vlna RTVS v Rádiu Slovensko posíleny v pátek av neděli odpoledne a každou hodinu se odvysílá až třikrát.
„V případě mimořádné dopravní situace jsme schopni zařadit dopravní informaci do proudového vysílání během čtyř minut. Pokud však posluchači dopravní informaci v rozhlasovém vysílání nezachytí, určitě ji najdou v mobilní aplikaci, „řekl manažer Zelené vlny RTVS Ľuboš Kasala. „Velkou devizou dopravního zpravodajství Zelená vlna RTVS je úzká spolupráce s Národní dálniční společností a také s operačními středisky dopravní policie, spolu s nimi budeme během Dušiček situaci pečlivě sledovat,“ dodal Ľ. Kasala.
Aplikaci Zelená vlna si můžete zdarma stáhnout pro smartphony s operačním systémem Android nebo iOS.